Felrobbant Tesla a Trump Hotel előtt: elárulta az FBI, mi is történt pontosan
A detonációban az elkövető meghalt, további hét ember könnyebben megsebesült.
A Volvo, a Mercedes-Benz, a Tesla és más autógyártók önműködő autóirányító rendszerekkel próbálkoznak. Kínai kutatók másként képzelik el a jövő vezető nélküli járműveit.
A Nankai Egyetemen emberi agytevékenységgel vezethető autót fejlesztenek. Az egyik helyi gyártóval, a Great Wall Motorral közösen végzett kísérletek során a jármű előrement, hátrament, megállt, beindította és leállította magát. Senki nem vezette, működtetője kéz és láb helyett az agy EEG jelzéseit érzékelő 16 szenzort használt.
A jelzéseket a szenzorok vezeték nélkül továbbították a beépített számítógéphez. A gép feldolgozta őket, és az adatok alapján ismerte fel, majd csoportosította a vezető szándékait, amelyeket utasításokra fordított.
A rendszernek csak arra van szüksége, hogy a vezető erősen koncentráljon, ha változtatni akar a jármű állapotán, például fékezne.
Bizonytalannak tűnik, hogy fogunk-e valaha is elmevezérelt autóval közlekedni. Hiába irányíthatjuk az agyunkkal, semmilyen előnye nincs az önvezérlő autonóm autókkal szemben. Ne felejtsük el, hogy a balesetek 90 százaléka emberi hibára vezethető vissza, és pont ezért próbálkoznak egyre többen robotjárművekkel.